farsh4you

اشتراک گذاشته شده با :

گلیم فرش ماشینی

farsh4you.com
گلیم فرش ارزان

امروزه خانم های ایرانی برای مفروش کردن منزل از انواع فرش های مدرن به خصوص گلیم فرش ارزان استفاده می کنند .
گلیم  فرش ها در ابتدا به صورت دستباف بافته می شدند و قالیبافان آن ها را در  طرح های سنتی می بافتند ، اما با گذشت زمان و پیشرفت دستگاه های فرش بافی  گلیم فرش های ماشینی در طرح های متنوعی تولید می شوند.
شرکت های تولیدی گلیم فرش این محصولات ماشینی را هم در طرح های سنتی ، قدیمی و هم در طرح های مدرن و فانتزی تولید می کنند .
و به همین دلیل این محصولات ماشینی مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته است و طی چند سال اخیر فروش بسیار زیادی داشته اند .
گلیم  فرش های ماشینی کاشان در طرح های مختلفی تولید و عرضه می شوند و همچنین  مانند فرش های ماشینی در ابعاد های متفاوتی تولید و عرضه می شوند .

 

گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی ، فرش هایی بسیار سبک و بدون پرز می باشند و در طرح  های مختلفی در شرکت های تولیدی فرش ماشینی کاشان بافته می شوند.
لازم است بدانید که اسم دیگر گلیم فرش ؛ جاجیم می باشد به گونه ای که بعضی از افراد به جای عبارت گلیم فرش از جاجیم استفاده می کنند.
گلیم  فرش های ماشینی کاشان در کیفیت های مختلفی در بازار فرش کاشان تولید و  عرضه می شوند و به همین دلیل دارای قیمت های مختلفی می باشند و همانطور که  می دانید هرچه میزان کیفیت فرش محصولات ماشینی کاشان بیشتر باشد قیمت آن  محصول نیز افزایش می یابد.
گلیم فرش های ماشینی دارای طرح های سنتی و  طرح های فانتزی می باشند و خریداران بنابر سلیقه خود می توانند از انواع  این مفروشه های ماشینی استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات ماشینی و گلیم فرش ارزان به قست زیر مراجعه کنید.

 


 

انواع گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی در کیفیت های مختلفی و توسط بهترین ماشین آلات بافته و تولید می شوند و به چند دسته تقسیم بندی می شوند.
گلیم  فرش ساده بافت یکی از انواع گلیم فرش های ماشینی هستند که به صورت یکدست و  یکنواخت بافته می شوند و این نوع از گلیم‌ فرش های ماشینی از هر دو سمت  قابل استفاده می باشند.
گلیم جاجیم بافت از گلیم فرش های ماشینی می باشد  که دارای پشت و روی یکسان بوده و دستگاه بافنده‌ ی آن دارای چهار کجو  وتعدادی کمان می باشد.
گلیم فرش چرخی بافت گونه ی از گلیم فرش های  ماشینی در کاشان می باشد و دستگاه بافنده آن داراری چهار کجو بوده وهنگام  بافت در پشت این گلیم فرش های ماشینی پود های اضافی روی هم قرار می گیرند و  به همین دلیل این گلیم ها مستحکم می باشند.
گلیم سوزنی نیزمانند گلیم فرش های ساده بافته می شوند و دستگاه آن دارای یک کجو است و از نظر ظاهر شبیه دستگاه گلیم ساده است .

 


 

 

ویژگی های گلیم فرش ارزان :

 

گلیم فرش ها بدون پرز می باشد .
این محصولات ماشینی بسیار سبک می باشند .
گلیم فرش های ماشینی بدون پرزو ضد حساسیت می باشند .
گلیم فرش بسیار براق و در خشان می باشد .
این محصولات ماشینی قبال شست و شوی می باشند .
به دلیل استفاده از الیاف مرغوب این محصولات مقاومت بالایی دارند .
گلیم فرش های ماشینی دوام و مانگاری بالایی دارند .
گلیم فرش های ماشینی هم در طرح های سنتی و قدیمی و هم طرح های مدرن و فانتزی تولید می شوند .
از آنجایی که این محصولات ماشینی در ابعاد های کوچک بافته می شوند بسیار مقرون به صرفه می باشند .
گلیم فرش های ماشینی دارای طرح و رنگ های متنوعی می باشند و زیبایی بیشتری به فضا می بخشند .

 

قیمت گلیم فرش ماشینی کاشان :

 

قیمت گلیم فرش های ماشینی کاشان برحسب متر مربع حساب می شود و همانطور  که می دانید در قیمت گلیم فرش های کاشان عوامل متعددی دخالت دارند.
گلیم  فرش های ماشینی بنابر میزان کیفیتی که داشته باشند قیمت گذاری می شوند در  شرکت های تولیدی گلیم فرش ماشینی , این محصولات ماشینی دارای قیمت های  مختلفی می باشند.
در قیمت گلیم فرش های ماشینی عواملی مانند میزان شانه  گلیم و میزان تراکم گلیم فرش و جنس الیاف مصرفی در فرش و همچنین پالت  رنگبندی گلیم فرش ماشینی و همچنین وزن گلیم فرش موثر می باشند.
در ادامه سه عوامل بسیار مهم که در تعیین قیمت گیم فرش های ماشینی موثر می باشند را ذکر می کنیم.

 

 


 

 

میزان شانه گلیم ماشینی :

 

شانه به میزان گره هایی که در یک متر از عرض گلیم فرش های ماشینی زده می شود می گویند .
گلیم  فرش هایی که برای مصارف صادراتی استفاده می شوند بیشتر شانه ۳۲۰ می باشند  به گونه ای که در عرض این گلیم فرش ها 320 گره واقع می باشد .
البته  لازم است بگوییم که گلیم فرش های ماشینی دارای میزان شانه های مختلفی می  باشند و به صورت 700 شانه و 500 شانه هم تولید می شوند .
شانه در کیفیت  ظاهری فرش و گلیم فرش های ماشینی نقش دارد به گونه ای که هرچه میزان شانه  این محصولات بیشتر شود کیفیت آن ها نیز بیشتر می شود و در نتیجه گلیم فرش  قیمت بالاتری خواهد داشت .
و همچنین هرچه میزان شانه گلیم فرش های ماشینی بیشتر شود آن ها حالتی دستبافگونه پیدا می کنند.

 

تراکم گلیم فرش ماشینی :

 

تراکم به تعداد گره های طولی گلیم فرش های ماشینی گفته می شود و معمولا  برای گلیم فرش های 320شانه تراکم های مختلفی از ۶۰۰ تا ۷۵۰ در نظر گرفته می  شود .
لازم است بدانید که تراکم های بالاتر همچون ۹۰۰ نیز برای گلیم  های ۵۰۰ شانه کاربرد دارند هر چه تراکم گلیم فرش ها نیز بیشتر باشد قیمت  گلیم فرش های آشپزخانه بیشتر می شود .
تراکم گلیم فرش های ماشینی در  کیفیت و مقاومت این محصولات ماشینی نقش دارد به گونه ای که هرچه میزان  تراکم محصولات ماشینی کمتر باشد مقاومت گلیم فرش های ماشینی نیز پایین تر  بوده و گلیم فرش ارزان تر می باشد .

 


 

وزن گلیم فرش ماشینی کاشان :

 

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم که در تعیین قیمتو همچنین کیفیت گلیم فرش های ماشینی نقش دارد میزان وزن محصولات ماشینی کاشان می باشد .
وزن گلیم فرش های ماشینی برای گلیم های ۳۲۰ شانه تراکم ۶۲۰ چیزی در حدود ۱۲۰۰ گرم در هر متر می باشد .
هر  چه وزن گلیم فرش ها افزوده شود قیمت گلیم فرش ها نیز بیشتر می شود و در  نتیجه گلیم فرش های ماشینی دارای قیمت بالاتری خواهند بود .
گلیم فرش های ماشینی کاشان هرچه دارای وزن پایین تری باشند در نتیجه دارای قیمت پایین تری نیز می باشند.

 

استفاده از گلیم فرش ارزان :

 

گلیم فرش های ماشینی کاشان از آنجایی که بدون پرز بوده و بسیار سبک می باشند کاربر بسیاری دارند از  این مفروشه های ماشینی برای مفروش کردن مکان های مختلفی استفاده می شود.
همانطور که در قسمت قبلی گفته شد گلیم فرش های ماشینی در طرح های سنتی و فانتزی تولید و عرضه می شوند .
افرادی  که علاقه زیادی به مفروشه هایی باطرح قدیمی دارند می توانند از این گلیم  فرش های ماشینی با طرح سنتی استفاده کنند و همچنین آن هایی که به گلیم فرش  های ماشینی با طرح مدرن علاقه دارند می توانند از گلیم فرش های فانتزی  استفاده کنند .
گلیم فرش های ماشینی کاشان برای مفروش کردن فضاهای  مختلفی استفاده می شوند به عنوان مثال از این مفروشه ها برای پوشش دهی  آشپزخانه و راهپله ها و اتاق خواب و... استفاده می شود همچنین از این  محصولات ماشینی به عنوان کناره هم استفاده می کنند .

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103261040 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)


farsh4you.com
انواع فرش کلاسیک مدرن

فرش کلاسیک مدرن یکی از انواع محصولات تولیدی در فروشگاه اینترنتی فرشی برای تو (شما) می باشد.
فرش های ماشینی ابتدا در طرح های ساده و سنتی تولید و بافت می شدند اما با گذشت زمان و  پیشرفت دستگاه های تولیدی فرش ماشینی کاشان ؛ فرش های ماشینی علاوه بر طرح  های سنتی در طرح های مدرن و کلاسیک تولید شدند.
این فرش های ماشینی  مدرن برای مفروش کردم مکان های مختلفی استفاده می شوند و از اتاق کودک  گرفته تا سالن‌های اجلاس و هتل‌ های گران قیمت را فرش می کنند.
فرش کلاسیک در طرح و رنگ های مختلفی در کارخانه های تولیدی فرش ماشینی کاشان بافته می شوند.
فرش های ماشینی مدرن مناسب برای آپارتمان و خانه های مدرن امروزی می باشند و در ابعاد های مختلفی تولید می شوند.
در ادامه در مورد ویژگی های فرش های ماشینی مدرن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

 

 

ویژگی های فرش ماشینی مدرن :


فرش کلاسیک مدرن در بهترین کیفیت و قیمت در شرکت های تولیدی شهر فرش کاشان وجود دارند.
این  فرش های ماشینی مدرن و امروزی بسیار نرم و لطیف بوده و دارای اشکال و طرح  های مختلفی هستند ؛ این دسته از فرش های ماشینی به صورت دایره ، لوزی ،  مربع ، چند گوشه و … تولید می شوند .
الیاف مصرف شده در بافت فرش های ماشینی مدرن ؛ بهترین الیاف یعنی نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده می باشد .
فرش  های ماشینی مدرن در سایز های 6 متری و 9 متری بافته و تولید می شوند و  اغلب سایز های کوچکی دارند و بصورت گرد یا مستطیلی بافته و عرضه می شوند .
برای  خرید فرش های ماشینی مدرن باید اطلاعات کافی در مورد این محصولات ماشینی و  انواع این فرش های ماشینی داشته باشید تا محصولی با کیفیت واقعی خریداری  کنید .

 

 


انواع فرش مدرن در کاشان :

 

 

• فرش شگی :

 

یکی از انواع فرش های ماشینی مدرن در کاشان فرش شگی می باشد ، این فرش  های ماشینی از الیاف های مصنوعی بافته می شوند و دارای پرزهای بلند می  باشند.
بهترین نوع فرش شگی فرشی است که از نخ های پلی استر بافته شود  زیرا لازم است بدانید که نخ پلی استر در برابر نور خورشید استقامت خوبی  دارد و به دلیل کم پرز بودن گرد و غبار کمی را به خود جذب می کند و دیر  کثیف می‌شود.
فرش های ماشینی شگی که از الیاف هایی غیر از الیاف پلی  استر بافته شده باشند گرد و غبار بیشتری به خود جذب می کنند و در نتیجه  زودتر کثیف می شوند و لازم است بدانید که شست وشوی این فرش ها بسیار سخت می  باشد و ممکن است حالت خود را بعد از شست وشوی از دست بدهد؛ این فرش های  ماشینی باید در مکان های کم رفت و آمد استفاده شوند .

 

• فرش شنل :

 

فرش شنل یکی از انواع فرش کلاسیک مدرن می باشد این فرش های ماشینی بیشتر  سبک هستند و در پشت آن از لاتکس استفاده شده است تا به کف بچسبد .
نام دیگر فرش شنل فرش بلژیکی می باشد جنس الیاف آن ویسکوز است و بیشتر برای زیبایی و تزئین منزل در دکوراسیون بکار می‌رود .
این فرش های ماشینی مناسب برای دکوراسیون منزل می باشند و بیشتر در فضاهایی که جنبه تزئینی دارند استفاده می شوند.

 


• گلیم فرش ماشینی :


یکی از انواع فرش کلاسیک مدرن در کاشان، گلیم های ماشینی می باشند ؛  گلیم فرش های ماشینی مفروشه هایی بسیار مناسب برای آشپزخانه می باشند .
این  فرش های ماشینی به دلیل سبک بودن و همچنین نخ خاب گلیم که از جنس الیاف بی  اف سی (bfc) است پا خور بسیار خوبی دارند و می ‌توان آن ها را در  آشپزخانه، راهرو و راه پله و مساجد و مکان های پر رفت و آمد استفاده کرد  زیرا فرش هایی با مقاومت می باشند .
این گلیم فرش های ماشینی به دلیل  جنس الیافی که دارند قابلیت امتداد داشتن داشته و به همین دلیل بافت موکت  ها و گلیم ها بافت حلقه ای محسوب می‌شوند .
گلیم فرش های ماشینی امروزه  در اکثر خانه های ایرانی به چشم می خورد ؛ زیرا هم مقاومت وماندگاری خوبی  دارند و هم قابلیت شست و شوی دارند .


• گبه های ماشینی :

 

گبه های ماشینی یکی از انواع محصولات ماشینی در شرکت های تولیدی فرش  ماشینی می باشند و نیز مانند گلیم فرش های ماشینی تولید می شوند و بدون پرز  و حالتی موکت مانند دارند .
گلیم فرش های ماشینی از نظر طرح و نقشه با این فرش های فانتزی کاشان فرق دارند .
در بافت گبه های ماشینی به خاطر استفاده از الیاف مخصوص ؛ نوع بافت آنها بسیار سبک است .
از  این محصولات ماشینی نیز می توان در فضاهایی که رفت وآمد زیاد است استفاده  کنید زیرا مقاومت بالایی داشته و قابلیت شت و شوی دارند .

 

• فرش فانتزی :

 

فرش فانتزی یکی دیگر از انواع فرش کلاسیک مدرن در کاشان می باشد که به  دلیل میزان تراکم و حلقه ای بودن نخ خاب در آن این فرش های ماشینی استقامت  بسیار بالایی دارند .
این فرش‌ های ماشینی نیز قابلیت شست و شوی دارند و زود لک نمی‌شوند و همچنین لازم است بدانید که ضد حساسیت می باشند .
فرش  های فانتزی کاشان دارای کیفیت های مختلفی بوده و پرز نمی ‌دهند ، همچنین  در برابر سنگینی اجسام شکل خود را از دست نمی ‌دهند و می ‌توان با خیال  راحت آن هارا زیر پایه های مبل قرار داد.
فرش های ماشینی فانتزی در طرح و رنگ های مختلفی در شرکت های فرش ماشینی تولید و عرضه می شوند .

 

جنس نخ در فرش های ماشینی مدرن :

 

بهترین نخ برای بافت فرش ماشینی مدرن ، نخ های صد در صد اکرولیک هیت ست شده می باشد.
زیرا فرش های بافته شده توسط الیاف اکرولیک از لطافت و درخشندگی و همچنین مقاومت خاصی برخوردار می باشند.
فرش های اکرولیک مقاومت بالایی در برابر گرمای مستقیم دارند به طوری که می توان اتوی داغ را روی فرش گذاشته بدون تغییر برداشت.
ولی در الیاف BCF و پلی استر، فرش‌ها براثر قرار گرفتن در برابر گرما دچار سوختگی و فرورفتگی شده و فرش ازبین می‌ رود.
از لحاظ سایش، فرش اکریلیک دچار تغییر نمی‌شود ولی BCF و پلی استر دچار خوردگی یا پوسیدگی می‌شوند.
از لحاظ زیبایی در طول زمان، فرش اکرلیک قابل قیاس با فرش‌های درصد دار یا BCF و پلی استر نمی‌باشد.
از  لحاظ شستشو فرش‌های اکرولیک هیچ گونه تغییری نمی‌ کنند ولی در فرش‌های  BCF، و پلی استر جلوه و زیبایی فرش در زمان کوتاهی از بین میرود.

 

 

 

 

نحوه سفارش فرش ماشینی مدرن :


در فروشگاه اینترنتی فرشی برای شما انواع محصولات ماشینی نظیر فرش  های ماشینی و تابلو فرش های ماشینی ، سجاده فرش مسجدی ، انواع تابلو فرش  های سفارشی و فرش های مدرن در طرح های مختلفی وجود دارند .
اگر  قصد سفارش فرش کلاسیک مدرن را از فروشگاه های اینترنتی دارید ابتدا باید  انواع طرح های گلیم فرش را از سایت شرکت های تولیدی مشاهده کنید .
سپس  طرح مد نظر خود را انتخاب کنید و سایز و ابعاد مکان مورد نظر را برای  مدیران فروش شرکت ارسال کنید ، تا طرح انتخابی شما به متراژ مشخص برای شما  بافته و تولید شود .
با پرداخت مبلغی به عنوان بیعانه و همچنین دادن آدرس ونام خانوادگی خود سفارش خود را تکیمل کنید.
مدت زمان آماده سازی سفارش شما خریداران عزیز نهایتا حدود 10 روز می باشد و سپس سفارش شما به آدرس و مکان مورد نظر ارسال می شود.

 

برای مشاوره و خرید فرش انواع محصولات ماشینی کاشان با ما تماس بگیرید :
09103621040 ( مدیریت )
09132603595 ( خانم بزرافشان )

farsh4you.com
ویژگی های گلیم فرش ماشینی

از ویژگی های گلیم فرش ماشینی می توان به سبک بودن این فرش های ماشینی و بدون پرز بودن این محصولات ماشینی اشاره کرد .

در  گذشته گلیم فرش های دستبافت در منازل روستایی و با انواع نخ های متفاوت  بافته می شدند ؛ گلیم فرش های دستبافت با نخ های کرک، که از موی بز تهیه می  شود، پشم پنبه و یا سایر پارچه ها بافته می شدند .

از گلیم فرش های دستبافت در گذشته استفاده های بیشماری می شد و این فرش ها کاربرد بسیاری داشتند .

امروزه  به دلیل اینکه بعضی از افراد هنوز به طرح های گلیم فرش دستباف علاقه زیادی  دارند ؛ شرکت های تولیدی فرش ماشینی به تولید انواع گلیم فرش های ماشینی  پرداختند .

امروزه گلیم فرش های ماشینی چله کشی با جنس نخ جوت و پنبه دارند ؛ اما بافت آن ها با الیاف های دیگری صورت می گیرد .


 

گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی توسط ماشین آلات مختلف و با الیاف های مصنوعی بافته می شوند .
گلیم  فرش ماشینی جز فرش های فانتزی محسوب می شوند و به دلیل آن که فرش هایی سبک  هستند بیشتر در آشپزخانه و پاگردها و اتاق ها کاربرد دارند .
گلیم فرش های ماشینی از جنس بی اس اف می باشند و این جنس استفاده شده برای گلیم فرش از ویژگی های بسیار مناسب آن می باشد .
از  دیگر ویژگی های گلیم فرش می توان به آسانی شست و شو گلیم فرش و همچنین  تمیز کردن آن اشاره داشت که شما گلیم فرش را هر گاه که خواستید می توانید  به راحتی تمیز کرده و دوباره در جایی که قرار است پهن کنید قرار بدهید .
گلیم فرش انتخاب مناسبی برای اتاق کودک نمی باشد چون حالت زبری دارد و جوت بیشتری در آن بکار رفته است .

 


الیاف مصرفی در گلیم فرش کاشان  :

 

الیاف مصرفی در بافت گلیم فرش های ماشینی الیاف های مصنوعی از جنس نخ بی  اف سی می باشد نخ بی اف سی به خاطر بلندی و یکنواختی ان الیاف بسیار  مناسبی برای بافت گلیم فرش است.
این نخ را اگر چه هیت ست می کنند اما  حتی اگر هیت ست شده نباشد به دلیل تنوع بافت گلیم کم پرز است و به همین  دلیل این فرش های فانتزی حساسیت ایجاد نمی کنند .
از ویژگی های گلیم فرش  ماشینی این است که به صورت لوپ یعنی حلقه حلقه می باشند؛این نوع بافت نخ  را در تارها می پیچد و اجازه در رفتگی به نخ نمی دهد.
اگر چه نوع هیت  ست شده نخ مرغوب تر است و بافندگان فرش گلیم حتما این کار را انجام می دهند  تا کارایی و کیفیت گلیم را بیشتر کنند. نوع الیاف هم چنان که در بافت گلیم  دست بافت امد در کیفیت گلیم موثر است.


ویژگی های گلیم فرش ماشینی:

 

همانطور که می دانید بافت و تولید گلیم فرش ها کمی متفاوت از بافت فرش ماشینی می باشد.
بطوری  که گلیم فرش ها دارای نخ خاب بسیار کوتاهی هستند و حالت موکت مانند دارند  در حالی که ارتفاع نخ خاب در فرش های بلند می باشد و بسیار نرم و لطیف می  باشند.
از جمله ویژگی های متمایز گلیم فرش نسبت به فرش ماشینی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
• سبک بودن آن
• فاقد پرز بودن ان
• نقشه گلیم فرش
• ارتفاع کوتاه نخ خاب

 

 


کاربرد گلیم فرش های ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی کاشان به دلیل وزن سبک و ویژگی بدون پرز بودن آن می  باشد و این ویژگی های گلیم فرش ماشینی باعث شده تقریبا کاربرد همه جانبه  داشته باشد .
همچنین از گلیم فرش های ماشینی به عنوان فرش اتاق خواب ،  به عنوان فرش آشپزخانه ، به عنوان کناره و پادری ، به عنوان فرش راه پله  استفاده می گردد .
از آنجایی که گلیم فرش های ماشینی بسیار سبک می باشند  و شست و شوی راحتی دارند از این فرش های ماشینی در آشپزخانه ها و همچنین  راهپله های منازل خود استفاده کنید.

 

 

عوامل موثر در کیفیت گلیم فرش :

 

عوامل مختلفی در کیفیت فرش های ماشینی و گلیم فرش های ماشینی موثر می  باشد که در زیر برای شما ذکر کردیم و از بین این موارد دو عامل بسیار مهم  هستند که در ادامه برای شما توضیح می دهیم.
• جنس الیاف بکار رفته در گلیم فرش ماشینی
• نمره نخ گلیم فرش (DANIER)
• پالت رنگ بندی
• ثبات رنگ گلیم
• شانه و تراکم گلیم
• دستگاه بافنده گلیم فرش

 

 

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103621040 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)

farsh4you.com
تولید گلیم فرش ماشینی در کاشان

تولید گلیم فرش ماشینی در شرکت های تولیدی فرش ماشینی و گلیم فرش صورت می گیرد. گلیم یکی از مهم ترین کف پوش هایی است که برای مصارف خانگی آشپزخانه و راهرو ها استفاده می گردد.
گلیم  فرش ها به چندین نوع تقسیم می شوند اما ساده ترین آن ها با نام عمومی گلیم  شناخته می شود گلیم ها به صورت ابعادی و رولی به فروش می رسند.
برای خرید گلیم فرش در ابعاد های مختلف و رولی باید به شرکت و یا کارخانه های تولیدی گلیم فرش مراجعه کنید.
زیرا  در اکثر نمایشگاه ها و گلیم فروشی ها؛ گلیم فرش ها با ابعاد های استاندارد  بازار به فروش میرسند اما شما می توانید هر متراژی که گلیم فرش نیاز دارید  را از شرکت های تولیدی خریداری کنید.
گلیم فرش ماشینی چیست ؟
منظور از گلیم فرش رولی چیست؟
قیمت انواع گلیم فرش های ماشینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

مشخصات گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی یکی از محصولات تولیدی در شرکت های فرش بافتی می باشند .
گلیم فرش های ماشینی با کیفیت های مختلفی توسط ماشین آلات و دستگاه های ماشینی تولید می شوند.
گلیم  فرش ماشینی بلعکس فرش های ماشینی که پرز دهی زیادی دارند ؛ هیچ گونه پرزی  ندارد و به همین دلیل استفاده از این گلیم فرش ها در منازل بسیار بیشتر شده  است .
گلیم فرش های در کیفیت های مختلفی بافته و تولید می شوند همانطور  که می دانید کیفیت گلیم فرش های ماشینی به عواملی همچون : میزان شانه و  میزان تراکم و دستگاه بافنده گلیم فرش و پود و الیاف مصرف شده در گلیم فرش و  سایز و ابعاد آنها بستگی دارد .
که در ادامه برای آگاهی بیشتر شما  عزیران در مورد تولید گلیم فرش ماشینی و کیفیت گلیم فرش ها هر یک از این  عوامل بیشتر توضیح می دهیم .


میزان شانه و تراکم در گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش ها با شانه ی بافتی ۳۲۰ تولید می گردند در واقع دستگاه های بافتی آن ها ۳۲۰ شانه می باشد .
تراکم  تولیدی گلیم فرش های مختلف با یکدیگر متفاوت است. تراکم گلیم فرش ها می  تواند از ۶۰۰ تا ۷۵۰ متفاوت باشد اما به صورت معمول تراکم گلیم فرش ها چیزی  حدود ۶۴۰ می باشد.
به میزان گره هایی که در یک متر از عرض گلیم فرش های  ماشینی وجود دارد شانه گلیم فرش و به میزان گره هایی که در یک متر ازطول  گلیم فرش های ماشینی قرار دارد تراکم گلیم فرش می گویند.
در کارخانه های تولید گلیم فرش ماشینی انواع کیفیت های گلیم فرش ماشینی وجود دارد.
شانه گلیم فرش در زیبایی و ظرافت فرش و تراکم گلیم فرش در مقاومت و ماندگاری فرش نقش بسیار مهمی دارد.


دستگاه های تولید کننده گلیم فرش :

 

گلیم فرش های ماشینی توسط دستگاه های مختلفی بافته می شوند و مهم ترین دستگاه گلیم فرش دستگاه ADR می باشد .
لازم به ذکر است که بگوییم دستگاه های دیگری مانند GRT نوع دیگری از دستگاه های گلیم فرش ماشینی محسوب می شوند .
عرض دستگاه های مختلف گلیم فرش با یکدیگر متفاوت است ؛ معمولا دستگاه های گلیم فرش عرض ۳ و یا عرض ۴ متر دارند.
گلیم  فرش های ماشینی در متراژ های مختلفی برای مفروش کردن مکان هایی مانند  آشپزخانه و اتاق خواب والدین و اتاق خواب کودکان و راهپله ها و... تولید می  شوند .
برای سفارش گلیم فرش های ماشینی باید ابعاد مکان مورد نظر را اندازه گیری کنید تا گلیم فرش شما مطابق متراژ مکان تولید شود.

 

الیاف و پود در گلیم فرش های ماشینی :

 

جنس الیاف و همچنین پود در گلیم فرش های ماشینی یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت تولید گلیم فرش ماشینی محسوب می شود.
گلیم فرش های ماشینی مانند فرش های ماشینی از الیاف های مصنوعی تولید می شوند؛ جنس الیاف مصرفی در بافت گلیم فرش های ماشینی الیاف پلی استر هیت ست شده می باشد.
و  لازم است بدانید که اصلا برای تولید گلیم فرش ها الیاف صد در صد اکرولیک  استفاده نمی شوند و از آنجایی که گلیم فرش ها ,فرش هایی بدون پرز هستند نوع  نخ تاثیری در ماندگاری فرش ماشینی ندارد.
بیشتر پود گلیم فرش ها را جوت تشکیل می دهد به همین دلیل است که حالت شکنندگی روی انواع گلیم فرش های ماشینی وجود دارد.
و همچنین لازم است بگوییم که در صد کمی از پود در گلیم فرش های ماشینی از پنبه است.

 

 

تعداد رنگ در گلیم فرش های ماشینی کاشان :

 

گلیم فرش ها معمولا به صورت پنج و شش رنگ و هشت رنگ تولید و بافته می شوند.
در اینجا لازم است بگوییم که گلیم فرش های ۵ رنگ تولید بیشتری نسبت به انواع دیگر گلیم فرش های ماشینی دارند.
تعداد رنگ گلیم فرش های ماشینی هم در کیفیت و هم در قیمت این محصولات ماشینی موثر می باشد.
از  انجا که گلیم فرش ها برای آشپزخانه و راهرو بیشتر استفاده می شوند و به  نسبت پاخور خیلی زیادی دارند باید رنگ هایی چرک خور داشته باشند.
رنگ  های زمینه ی گلیم فرش ها بیشتر رنگ های بادامی و قهوه ای می باشد و همچنین  برخی از گلیم فرش ها نیز با رنگ های سرمه ای و مشکی تولید و بافته می شوند .
شما عزیران می توانید گلیم فرش های خود را در هر رنگی که می خواهید خریداری کنید.

 

 

سایز و ابعاد در گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش ها معمولا هم در سایزهای قالیچه ای و هم در سایز های ابعادی و پادری و روپله تولید و بافته می شوند.
1-گلیم فرش های قالیچه ای بیشتر در سایز های ۱٫۵*۲٫۲۵ بافته می شود.
2-گلیم فرش های گرد در قطر های ۸۰ سانتی متر, ۱٫۵ متر و ۲ متر و ۳ متر نیز بافته می شوند .
3-برخی  دیگر از گلیم فرش ها به صورت رولی بافته می شوند رول های گلیم فرش معمولا  از عرض ۵۰ سانتی متر شروع می شود و هر ده سانتی متر به عرض گلیم فرش ها  اضافه می شود.
4-گلیم فرش های پادری در سایز ۵۰*۸۰ به صورت مستطیلی و یا بیضی و یا اینکه نیم دایره تولید و بافته می شوند.
5-گلیم فرش های روپله ای در طول ۳۰ سانتی متر تولید می شود و عرض گلیم فرش های روپله ای از ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر متغیر می باشد.

 

قیمت گلیم فرش های ماشینی :

 

همانطور که اطلاع دارید تمامی محصولات فرش ماشینی قیمت های مختلفی دارند  در میان انواع محصولات ماشینی گلیم فرش های ماشینی قیمت کمتری دارند.
تولید گلیم فرش ماشینی و قیمت گذاری گلیم فرش ها همواره بر حسب متر مربع محاسبه می گردد.
قیمت  گلیم فرش های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما به دلیل اینکه می  توانید گلیم فرش های مورد نیاز خود را از شرکت های تولیدی بدون واسطه  خریداری کنید در اصل می توان گفت گلیم فرشی ارزان قیمت خریداری می کنید.
اما  قیمت این گلیم فرش ها با توجه به شرایط اقتصادی بازار قابل تغییر است حتما  در هنگام سفارش گلیم فرش قیمت دقیق آن را از مسئولان فروش شرکت گلیم فرش  پرس و جو کنید.

farsh4you.com
گلیم فرش ماشینی در کاشان

ر شهرستان کاشان فرش های ماشینی مانند انواع قالی ها ، گبه ،گلیم فرش ماشینی ، پلاس، زیلو، بوریا و حصیر و... تولید می شوند.
هر  یک از این فرش های ماشینی خود نیز به چند دسته تقسیم می شوند و بسیار  متفاوت می باشند، مهم ترین تفاوت این فرش‌ها در نوع بافت و جنس نخ آن‌ها می  باشد.
البته لازم است بدانید که در اصل فرش ایرانی به فرش های دستبافت  گفته می شود که توسط قالی باف ها بافته و تولید می شود اما با اختراع  ماشین فرش و پیشرفت علم ؛ تولید انواع فرش های ماشینی انجام گرفت.
و  باعث شد که فرش ماشینی در رقابت با فرش‌های دستبافت باشد البته لازم است  بدانید که فرش های ماشینی هیچ وقت جایگزین فرش های دستبافت نمی شوند.
در این نوشته قصد داریم در مورد گلیم فرش های ماشینی و گلیم جاجیم اطلاعاتی را به شما عزیزان بدهیم.

 


گلیم و گلیم جاجیم چیست ؟

 


به فرش هایی سبک که بافت یکسره الیاف در متن فرش دارند و بدون پرز و کم وزن هستند گلیم فرش می گویند.
در  گذشته از گلیم فرش های دستبافت استفاده می شد و این گلیم فرش های دستبافت  خرید فراوانی داشتند اما به دلیل تولید فرش های ماشینی خرید این گلیم فرش  ها نیز کاهش یافت.
گلیم وگلیم جاجیم در منازل روستایی قدیم با انواع نخ  های متفاوت بافته و تولید می شد و همه مناطق از این گلیم فرش ها برای منازل  خود استفاده می کردند.
اما با روی کار آمدن فرش های ماشینی خرید این  گلیم فرش ها کاهش یافته است البته ناگفته نماند که کسانی هنوز هستند که  دنبال فرش گلیم و گلیم جاجیم از این رو کارخانجات فرش ماشینی به تولید این  محصول روی آورده اند.
امروزه گلیم فرش ماشینی چله کشی با نخ جوت و پنبه دارند اما بافت ان ها با نخ های دیگری صورت می گیرد.

 


مشخصات گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش کاشان به فرش ماشینی بدون پرز گفته می شود که تولید شده توسط ماشین آلات مختلف تولید می شود.
منظور  از پرز نداشتن گلیم فرش به این معناست که نخ ها قبل از استفاده برای بافت  گلیم هیت ست می شوند. نخ هیت ست شده به وسیله حرارت بخار و فشار کاملا  تثبیت می شود به همین دلیل پرز دهی ندارد و حساسیت زا نیست.
بافت گلیم  به صورت لوپ انجام می شود لوپ یعنی حلقه حلقه بنابراین دوام و استحکام  زیادی دارد، زیرا در هنگام بافت گلیم ان را حلقه حلقه می بافند خودش باعث  کمتر پرز دهی می شود.
بنابراین حتی اگر نخ مصرفی در بافت گلیم هیت ست نشود، بازم هم گلیم فرش پرز زیادی نخواهد داشت.
گلیم به دلیل بافت حلقه ای اش گرد و غبار کمی را به خود جذب می نماید و به محض ریختن مواد اضافی روی ان باید گلیم را شست.

 

 


الیاف مورد استفاده در بافت گلیم فرش :

 

برای تولید گلیم فرش های ماشینی از الیاف بی اف سی استفاده می شود زیرا  نخ بی اف سی به دلیل بلندی و یکنواختی که دارد بسیار مناسب برای بافت گلیم  فرش می باشد.
نوع الیاف هم چنان که در بافت فرش های ماشینی موثر است در بافت گلیم فرش نیز و کیفیت گلیم موثر می باشد.
این نخ را اگر چه هیت ست می کنند اما حتی اگر هیت ست شده نباشد به دلیل تنوع بافت گلیم کم پرز است.
همانطور که در قسمت قبل گفتیم گلیم را توسط این الیاف به صورت لوپ یعنی حلقه حلقه تولید می کنند.
این  نوع بافت نخ را در تارها می پیچد و اجازه در رفتگی به نخ نمی دهد لازم به  ذکر است که بدانید نوع هیت ست شده نخ مرغوب تر است و بافندگان فرش گلیم  حتما این کار را انجام می دهند تا کارایی و کیفیت گلیم را بیشتر کنند .

 


رنگ آمیزی الیاف گلیم فرش :

 

گلیم فرش ماشینی در طرح و رنگ های متنوعی در شرکت های مختلف بافته و تولید می شود .
در هنگام رنگ آمیزی الیاف ها هدف ان است که گلیم فرش خوش نقش و زیبا شود . گلیم فرش ها در رنگ های مختلف و از طرح های ساده و یکدست تا طرح های متنوع تولید می شوند .
 هر چه نقش زیباتر و تعداد رنگ بیشتری در بافت گلیم فرش بکار رود فرش قیمت  بیشتری خواهد داشت . اگر در هنگام استفاده و یا شستشو این الیاف رنگ پس  بدهد، یعنی کیفت مناسبی در رنگرزی نبوده است .

 


زبر بودن یا نرم بودن گلیم فرش :

 

برخی از گلیم فرش های ماشینی زبرند و هنگامی که روی آن مینشینیم حالت خشکی را احساس می کنیم.
و این نشانه کاهش کیفیت در گلیم فرش می باشد ؛ هرچه گلیم نرم تر باشد ارزش کیفی بالاتری دارد.
بنابراین  در هنگام خرید انواع گلیم فرش های ماشینی باید به این نکته توجه کنیم که  در هنگام جابجایی گلیم های خشک ممکن است از وسط بشکند و صاف نشود به همین  دلیل باید در هنگام حمل و نقل این گلیم ها دقت بسیار دقت کنیم .
گلیم های خشک معمولا به عنوان زیر فرشی استفاده می شود اگر این زیرفرشی خودش حالت تا خوردگی پیدا کند موجب تا خوردن فرش هم می شود .
 بیشتر مردم گلیم ها را برای راهرو ها و پله ها که مصرف کمتری دارند  استفاده می کنند. در استفاده این مکان ها باید مواظب رطوبت بود . گلیم در  رطوبت دوام چندانی ندارد ولی در برابر سرما مقاومت بالایی دارد .

 

 

میزان ماندگاری گلیم فرش :

 

همانگونه که در بالا گفتیم ماندگاری و کیفیت گلیم فرش های ماشینی به نوع  بافت و جنس الیاف مصرف شده در بافت و تولید گلیم فرش ماشینی بستگی دارد .
یعنی هرچه از الیاف با کیفیت برای تولید و بافت گلیم فرش های ماشینی استفاده کنیم گلیم فرش ما با کیفیت و نرم تر می باشد .
الیاف  گلیم فرش مرغوب است و دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد ، اما به دلیل  استفاده نشدن از الیاف مرغوب در گلیم فرش عمر کوتاه تری خواهد داشت .