farsh4you

اشتراک گذاشته شده با :

قیمت گلیم فرش

farsh4you.com
گلیم فرش ارزان

امروزه خانم های ایرانی برای مفروش کردن منزل از انواع فرش های مدرن به خصوص گلیم فرش ارزان استفاده می کنند .
گلیم  فرش ها در ابتدا به صورت دستباف بافته می شدند و قالیبافان آن ها را در  طرح های سنتی می بافتند ، اما با گذشت زمان و پیشرفت دستگاه های فرش بافی  گلیم فرش های ماشینی در طرح های متنوعی تولید می شوند.
شرکت های تولیدی گلیم فرش این محصولات ماشینی را هم در طرح های سنتی ، قدیمی و هم در طرح های مدرن و فانتزی تولید می کنند .
و به همین دلیل این محصولات ماشینی مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته است و طی چند سال اخیر فروش بسیار زیادی داشته اند .
گلیم  فرش های ماشینی کاشان در طرح های مختلفی تولید و عرضه می شوند و همچنین  مانند فرش های ماشینی در ابعاد های متفاوتی تولید و عرضه می شوند .

 

گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی ، فرش هایی بسیار سبک و بدون پرز می باشند و در طرح  های مختلفی در شرکت های تولیدی فرش ماشینی کاشان بافته می شوند.
لازم است بدانید که اسم دیگر گلیم فرش ؛ جاجیم می باشد به گونه ای که بعضی از افراد به جای عبارت گلیم فرش از جاجیم استفاده می کنند.
گلیم  فرش های ماشینی کاشان در کیفیت های مختلفی در بازار فرش کاشان تولید و  عرضه می شوند و به همین دلیل دارای قیمت های مختلفی می باشند و همانطور که  می دانید هرچه میزان کیفیت فرش محصولات ماشینی کاشان بیشتر باشد قیمت آن  محصول نیز افزایش می یابد.
گلیم فرش های ماشینی دارای طرح های سنتی و  طرح های فانتزی می باشند و خریداران بنابر سلیقه خود می توانند از انواع  این مفروشه های ماشینی استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات ماشینی و گلیم فرش ارزان به قست زیر مراجعه کنید.

 


 

انواع گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی در کیفیت های مختلفی و توسط بهترین ماشین آلات بافته و تولید می شوند و به چند دسته تقسیم بندی می شوند.
گلیم  فرش ساده بافت یکی از انواع گلیم فرش های ماشینی هستند که به صورت یکدست و  یکنواخت بافته می شوند و این نوع از گلیم‌ فرش های ماشینی از هر دو سمت  قابل استفاده می باشند.
گلیم جاجیم بافت از گلیم فرش های ماشینی می باشد  که دارای پشت و روی یکسان بوده و دستگاه بافنده‌ ی آن دارای چهار کجو  وتعدادی کمان می باشد.
گلیم فرش چرخی بافت گونه ی از گلیم فرش های  ماشینی در کاشان می باشد و دستگاه بافنده آن داراری چهار کجو بوده وهنگام  بافت در پشت این گلیم فرش های ماشینی پود های اضافی روی هم قرار می گیرند و  به همین دلیل این گلیم ها مستحکم می باشند.
گلیم سوزنی نیزمانند گلیم فرش های ساده بافته می شوند و دستگاه آن دارای یک کجو است و از نظر ظاهر شبیه دستگاه گلیم ساده است .

 


 

 

ویژگی های گلیم فرش ارزان :

 

گلیم فرش ها بدون پرز می باشد .
این محصولات ماشینی بسیار سبک می باشند .
گلیم فرش های ماشینی بدون پرزو ضد حساسیت می باشند .
گلیم فرش بسیار براق و در خشان می باشد .
این محصولات ماشینی قبال شست و شوی می باشند .
به دلیل استفاده از الیاف مرغوب این محصولات مقاومت بالایی دارند .
گلیم فرش های ماشینی دوام و مانگاری بالایی دارند .
گلیم فرش های ماشینی هم در طرح های سنتی و قدیمی و هم طرح های مدرن و فانتزی تولید می شوند .
از آنجایی که این محصولات ماشینی در ابعاد های کوچک بافته می شوند بسیار مقرون به صرفه می باشند .
گلیم فرش های ماشینی دارای طرح و رنگ های متنوعی می باشند و زیبایی بیشتری به فضا می بخشند .

 

قیمت گلیم فرش ماشینی کاشان :

 

قیمت گلیم فرش های ماشینی کاشان برحسب متر مربع حساب می شود و همانطور  که می دانید در قیمت گلیم فرش های کاشان عوامل متعددی دخالت دارند.
گلیم  فرش های ماشینی بنابر میزان کیفیتی که داشته باشند قیمت گذاری می شوند در  شرکت های تولیدی گلیم فرش ماشینی , این محصولات ماشینی دارای قیمت های  مختلفی می باشند.
در قیمت گلیم فرش های ماشینی عواملی مانند میزان شانه  گلیم و میزان تراکم گلیم فرش و جنس الیاف مصرفی در فرش و همچنین پالت  رنگبندی گلیم فرش ماشینی و همچنین وزن گلیم فرش موثر می باشند.
در ادامه سه عوامل بسیار مهم که در تعیین قیمت گیم فرش های ماشینی موثر می باشند را ذکر می کنیم.

 

 


 

 

میزان شانه گلیم ماشینی :

 

شانه به میزان گره هایی که در یک متر از عرض گلیم فرش های ماشینی زده می شود می گویند .
گلیم  فرش هایی که برای مصارف صادراتی استفاده می شوند بیشتر شانه ۳۲۰ می باشند  به گونه ای که در عرض این گلیم فرش ها 320 گره واقع می باشد .
البته  لازم است بگوییم که گلیم فرش های ماشینی دارای میزان شانه های مختلفی می  باشند و به صورت 700 شانه و 500 شانه هم تولید می شوند .
شانه در کیفیت  ظاهری فرش و گلیم فرش های ماشینی نقش دارد به گونه ای که هرچه میزان شانه  این محصولات بیشتر شود کیفیت آن ها نیز بیشتر می شود و در نتیجه گلیم فرش  قیمت بالاتری خواهد داشت .
و همچنین هرچه میزان شانه گلیم فرش های ماشینی بیشتر شود آن ها حالتی دستبافگونه پیدا می کنند.

 

تراکم گلیم فرش ماشینی :

 

تراکم به تعداد گره های طولی گلیم فرش های ماشینی گفته می شود و معمولا  برای گلیم فرش های 320شانه تراکم های مختلفی از ۶۰۰ تا ۷۵۰ در نظر گرفته می  شود .
لازم است بدانید که تراکم های بالاتر همچون ۹۰۰ نیز برای گلیم  های ۵۰۰ شانه کاربرد دارند هر چه تراکم گلیم فرش ها نیز بیشتر باشد قیمت  گلیم فرش های آشپزخانه بیشتر می شود .
تراکم گلیم فرش های ماشینی در  کیفیت و مقاومت این محصولات ماشینی نقش دارد به گونه ای که هرچه میزان  تراکم محصولات ماشینی کمتر باشد مقاومت گلیم فرش های ماشینی نیز پایین تر  بوده و گلیم فرش ارزان تر می باشد .

 


 

وزن گلیم فرش ماشینی کاشان :

 

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم که در تعیین قیمتو همچنین کیفیت گلیم فرش های ماشینی نقش دارد میزان وزن محصولات ماشینی کاشان می باشد .
وزن گلیم فرش های ماشینی برای گلیم های ۳۲۰ شانه تراکم ۶۲۰ چیزی در حدود ۱۲۰۰ گرم در هر متر می باشد .
هر  چه وزن گلیم فرش ها افزوده شود قیمت گلیم فرش ها نیز بیشتر می شود و در  نتیجه گلیم فرش های ماشینی دارای قیمت بالاتری خواهند بود .
گلیم فرش های ماشینی کاشان هرچه دارای وزن پایین تری باشند در نتیجه دارای قیمت پایین تری نیز می باشند.

 

استفاده از گلیم فرش ارزان :

 

گلیم فرش های ماشینی کاشان از آنجایی که بدون پرز بوده و بسیار سبک می باشند کاربر بسیاری دارند از  این مفروشه های ماشینی برای مفروش کردن مکان های مختلفی استفاده می شود.
همانطور که در قسمت قبلی گفته شد گلیم فرش های ماشینی در طرح های سنتی و فانتزی تولید و عرضه می شوند .
افرادی  که علاقه زیادی به مفروشه هایی باطرح قدیمی دارند می توانند از این گلیم  فرش های ماشینی با طرح سنتی استفاده کنند و همچنین آن هایی که به گلیم فرش  های ماشینی با طرح مدرن علاقه دارند می توانند از گلیم فرش های فانتزی  استفاده کنند .
گلیم فرش های ماشینی کاشان برای مفروش کردن فضاهای  مختلفی استفاده می شوند به عنوان مثال از این مفروشه ها برای پوشش دهی  آشپزخانه و راهپله ها و اتاق خواب و... استفاده می شود همچنین از این  محصولات ماشینی به عنوان کناره هم استفاده می کنند .

 

برای مشاوره و خرید فرش ماشینی با ما تماس بگیرید :
09103261040 (مدیریت)
09132603595 (خانم بزرافشان)


farsh4you.com
تولید گلیم فرش ماشینی در کاشان

تولید گلیم فرش ماشینی در شرکت های تولیدی فرش ماشینی و گلیم فرش صورت می گیرد. گلیم یکی از مهم ترین کف پوش هایی است که برای مصارف خانگی آشپزخانه و راهرو ها استفاده می گردد.
گلیم  فرش ها به چندین نوع تقسیم می شوند اما ساده ترین آن ها با نام عمومی گلیم  شناخته می شود گلیم ها به صورت ابعادی و رولی به فروش می رسند.
برای خرید گلیم فرش در ابعاد های مختلف و رولی باید به شرکت و یا کارخانه های تولیدی گلیم فرش مراجعه کنید.
زیرا  در اکثر نمایشگاه ها و گلیم فروشی ها؛ گلیم فرش ها با ابعاد های استاندارد  بازار به فروش میرسند اما شما می توانید هر متراژی که گلیم فرش نیاز دارید  را از شرکت های تولیدی خریداری کنید.
گلیم فرش ماشینی چیست ؟
منظور از گلیم فرش رولی چیست؟
قیمت انواع گلیم فرش های ماشینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

مشخصات گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش های ماشینی یکی از محصولات تولیدی در شرکت های فرش بافتی می باشند .
گلیم فرش های ماشینی با کیفیت های مختلفی توسط ماشین آلات و دستگاه های ماشینی تولید می شوند.
گلیم  فرش ماشینی بلعکس فرش های ماشینی که پرز دهی زیادی دارند ؛ هیچ گونه پرزی  ندارد و به همین دلیل استفاده از این گلیم فرش ها در منازل بسیار بیشتر شده  است .
گلیم فرش های در کیفیت های مختلفی بافته و تولید می شوند همانطور  که می دانید کیفیت گلیم فرش های ماشینی به عواملی همچون : میزان شانه و  میزان تراکم و دستگاه بافنده گلیم فرش و پود و الیاف مصرف شده در گلیم فرش و  سایز و ابعاد آنها بستگی دارد .
که در ادامه برای آگاهی بیشتر شما  عزیران در مورد تولید گلیم فرش ماشینی و کیفیت گلیم فرش ها هر یک از این  عوامل بیشتر توضیح می دهیم .


میزان شانه و تراکم در گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش ها با شانه ی بافتی ۳۲۰ تولید می گردند در واقع دستگاه های بافتی آن ها ۳۲۰ شانه می باشد .
تراکم  تولیدی گلیم فرش های مختلف با یکدیگر متفاوت است. تراکم گلیم فرش ها می  تواند از ۶۰۰ تا ۷۵۰ متفاوت باشد اما به صورت معمول تراکم گلیم فرش ها چیزی  حدود ۶۴۰ می باشد.
به میزان گره هایی که در یک متر از عرض گلیم فرش های  ماشینی وجود دارد شانه گلیم فرش و به میزان گره هایی که در یک متر ازطول  گلیم فرش های ماشینی قرار دارد تراکم گلیم فرش می گویند.
در کارخانه های تولید گلیم فرش ماشینی انواع کیفیت های گلیم فرش ماشینی وجود دارد.
شانه گلیم فرش در زیبایی و ظرافت فرش و تراکم گلیم فرش در مقاومت و ماندگاری فرش نقش بسیار مهمی دارد.


دستگاه های تولید کننده گلیم فرش :

 

گلیم فرش های ماشینی توسط دستگاه های مختلفی بافته می شوند و مهم ترین دستگاه گلیم فرش دستگاه ADR می باشد .
لازم به ذکر است که بگوییم دستگاه های دیگری مانند GRT نوع دیگری از دستگاه های گلیم فرش ماشینی محسوب می شوند .
عرض دستگاه های مختلف گلیم فرش با یکدیگر متفاوت است ؛ معمولا دستگاه های گلیم فرش عرض ۳ و یا عرض ۴ متر دارند.
گلیم  فرش های ماشینی در متراژ های مختلفی برای مفروش کردن مکان هایی مانند  آشپزخانه و اتاق خواب والدین و اتاق خواب کودکان و راهپله ها و... تولید می  شوند .
برای سفارش گلیم فرش های ماشینی باید ابعاد مکان مورد نظر را اندازه گیری کنید تا گلیم فرش شما مطابق متراژ مکان تولید شود.

 

الیاف و پود در گلیم فرش های ماشینی :

 

جنس الیاف و همچنین پود در گلیم فرش های ماشینی یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت تولید گلیم فرش ماشینی محسوب می شود.
گلیم فرش های ماشینی مانند فرش های ماشینی از الیاف های مصنوعی تولید می شوند؛ جنس الیاف مصرفی در بافت گلیم فرش های ماشینی الیاف پلی استر هیت ست شده می باشد.
و  لازم است بدانید که اصلا برای تولید گلیم فرش ها الیاف صد در صد اکرولیک  استفاده نمی شوند و از آنجایی که گلیم فرش ها ,فرش هایی بدون پرز هستند نوع  نخ تاثیری در ماندگاری فرش ماشینی ندارد.
بیشتر پود گلیم فرش ها را جوت تشکیل می دهد به همین دلیل است که حالت شکنندگی روی انواع گلیم فرش های ماشینی وجود دارد.
و همچنین لازم است بگوییم که در صد کمی از پود در گلیم فرش های ماشینی از پنبه است.

 

 

تعداد رنگ در گلیم فرش های ماشینی کاشان :

 

گلیم فرش ها معمولا به صورت پنج و شش رنگ و هشت رنگ تولید و بافته می شوند.
در اینجا لازم است بگوییم که گلیم فرش های ۵ رنگ تولید بیشتری نسبت به انواع دیگر گلیم فرش های ماشینی دارند.
تعداد رنگ گلیم فرش های ماشینی هم در کیفیت و هم در قیمت این محصولات ماشینی موثر می باشد.
از  انجا که گلیم فرش ها برای آشپزخانه و راهرو بیشتر استفاده می شوند و به  نسبت پاخور خیلی زیادی دارند باید رنگ هایی چرک خور داشته باشند.
رنگ  های زمینه ی گلیم فرش ها بیشتر رنگ های بادامی و قهوه ای می باشد و همچنین  برخی از گلیم فرش ها نیز با رنگ های سرمه ای و مشکی تولید و بافته می شوند .
شما عزیران می توانید گلیم فرش های خود را در هر رنگی که می خواهید خریداری کنید.

 

 

سایز و ابعاد در گلیم فرش ماشینی :

 

گلیم فرش ها معمولا هم در سایزهای قالیچه ای و هم در سایز های ابعادی و پادری و روپله تولید و بافته می شوند.
1-گلیم فرش های قالیچه ای بیشتر در سایز های ۱٫۵*۲٫۲۵ بافته می شود.
2-گلیم فرش های گرد در قطر های ۸۰ سانتی متر, ۱٫۵ متر و ۲ متر و ۳ متر نیز بافته می شوند .
3-برخی  دیگر از گلیم فرش ها به صورت رولی بافته می شوند رول های گلیم فرش معمولا  از عرض ۵۰ سانتی متر شروع می شود و هر ده سانتی متر به عرض گلیم فرش ها  اضافه می شود.
4-گلیم فرش های پادری در سایز ۵۰*۸۰ به صورت مستطیلی و یا بیضی و یا اینکه نیم دایره تولید و بافته می شوند.
5-گلیم فرش های روپله ای در طول ۳۰ سانتی متر تولید می شود و عرض گلیم فرش های روپله ای از ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر متغیر می باشد.

 

قیمت گلیم فرش های ماشینی :

 

همانطور که اطلاع دارید تمامی محصولات فرش ماشینی قیمت های مختلفی دارند  در میان انواع محصولات ماشینی گلیم فرش های ماشینی قیمت کمتری دارند.
تولید گلیم فرش ماشینی و قیمت گذاری گلیم فرش ها همواره بر حسب متر مربع محاسبه می گردد.
قیمت  گلیم فرش های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما به دلیل اینکه می  توانید گلیم فرش های مورد نیاز خود را از شرکت های تولیدی بدون واسطه  خریداری کنید در اصل می توان گفت گلیم فرشی ارزان قیمت خریداری می کنید.
اما  قیمت این گلیم فرش ها با توجه به شرایط اقتصادی بازار قابل تغییر است حتما  در هنگام سفارش گلیم فرش قیمت دقیق آن را از مسئولان فروش شرکت گلیم فرش  پرس و جو کنید.